تاريخ : شنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۰ | 13:43 | نویسنده : علی اسدی
تا چندی  پیش اتصال به اینترنت  به یکی از سه روش زیر محدود شده بود که هر کدام کاستی ها و مشکلاتی داشتند:
 
نخست، دسترسی از طریق خط تلفن به صورت  Dial-up که دارای سرعتی پایین و همراه با اشغال شدن خطوط تلفن بود.

دوم، دسترسی از طریق خط تلفن با استفاده از فناوری XDSL و مودمهای کابلی که نیازمند زیرساختهای وسیع و پرهزینه است و در بسیاری از مناطق امکان دسترسی به آن وجود ندارد. ضمنا" منحصر به مکان و محدوده ای خاص است و از مزایای اینترنت بی سیم بی بهره است.

سوم، دسترسی Wi-Fi از طریق امواج رادیویی است که به صورت بی سیم و تنها در محوطه یک ساختمان امکان پذیر است.

 اما اکنون با ظهور وایمکس جهان در آستانه تحولی دیگر در عصر اینترنت قرار گرفته است.

 وایمکس سیستم  دیجیتال ارتباط بی سیم است که با استفاده از منطقه  بسیار وسیع تحت پوشش دکلهای وایمکس ، کل شهر و شهرکهای صنعتی ومناطق راهبردی را پوشش می دهد و اینتر نت پر سرعت را  برای سازمانها، موسسات و شرکتهای تجاری و همچنین منازل مسکونی و کلیه افراد در هر نقطه ای از مکانهای تحت پوشش فراهم می آورد. به طوری که کاربر قادر خواهد بود در هر لحظه، حتی در شهرهای دیگر تحت پوشش، توسط رایانه اش به اینترنت پر سرعت متصل شود.
5 گام تا وایمکس

پس از تجربه ای موفق در زمینه تلفن همراه و خدمات مرتبط با آن، اکنون ایرانسل تجربه ای کاملاً متفاوت را به دوستداران فناوری های نوین ارائه می دهد. سرویس وایمکس ایرانسل، اینترنت بی سیم را با کیفیتی مطلوب بر روی کامپیوتر در اختیار شما قرار می دهد. برای استفاده از این سرویس، شما نیازی به خط تلفن ثابت و یا سیم کارت های ایرانسل ندارید و می توانید تنها از طریق یک مودم وایمکس و با استفاده از کامپیوتر شخصی خود به اینترنت دسترسی داشته باشید.
 
به لحاظ فنی، وایمکس سیستم ارتباط بی سیم دیجیتال بوده و بر خلاف سرویس های ADSL که وابسته به وجود زیرساخت های کابل کشی و خطوط تلفن می باشد و در بسیاری موارد هزینه های فراوانی را به کاربران تحمیل می کند، به آسانی و با هزینه ای پایین، برای همگان قابل دسترسی می باشد. مزیت فوق العاده این فن آوری زمانی بیشتر احساس می شود كه به علت محدودیتهای موجود، امکان دسترسی به سرویسهای ADSL وجود ندارد و در بسیاری موارد، کاربران مجبورند به سیستم های کم سرعت و قدیمیDial-up  بسنده کنند.

برای داشتن تجربه‌ای منحصر بفرد از اینترنت، کافیست 5 گام ساده بردارید تا یکی از کاربران وایمکس شرکت ایرانسل باشید:
گام اول
آشنایی با وایمکس

امروزه با وجود فروشندگان مجاز ایرانسل در سرتاسر کشور، برخورداری از خدمات و محصولات متنوع این شرکت از جمله طـرح بزرگ وایمکس ایرانسل، امری بسیار ساده است. فروشـندگان منتخب و کارآزمـوده ما می توانند شما را با جزئیات این طرح آشنا کنند و همچنین شما خود می توانید شخصاً با مطالعه راهنماها، بروشورها و آگهی‌های ویژه وایمکس، از نحوه اشتراک، انتخاب طرح  تعرفه، نحوه دریافت مودم و دیگر اطلاعات مورد نیاز آگاه شوید.
 
پس از آشنایی با وایمکس و قابلیت های آن، قطعاً به کاربران وایمکس ما خواهید پیوست!
 
شما همچنین می توانید اطلاعات موردنیاز خود را از طریق بخش درباره وایمکس در وب سایت ایرانسل به دست آورید. در این قسمت تمامی اطلاعات مربوط به فناوری وایمکس و تاریخچه آن وجود دارد. همچنین، در وب سایت شما می توانید به فهرست مناطق تحت پوشش، فهرست فروشندگان منتخب، تعرفه ها و قیمت ها و اطلاعات درباره انواع مودم دسترسی داشته باشید.

روش دیگر آشنایی با وایمکس ایرانسل، برقراری ارتباط با مرکز تماس وایمکس ایرانسل است. اگر از مشترکین سیم کارت های ایرانسل هستید، از خط خود با شماره ٧٠٧ تماس بگیرید و از سایر خطوط شماره ٠٩٣٧٧٠٧٠٠٠٠ را شماره گیری نموده و در هر ساعت از شبانه روز، با آسودگی خاطر هر سوالی که در خصوص وایمکس ایرانسل و خدمات مربوط به آن دارید از پاسخگویان مرکز تماس ما بپرسید.
گام دوم
انتخاب سرویس دلخواه

پس از کسب اطلاعات لازم درباره این سرویس پیشرفته، لازم است نسبت به انتخاب طرح تعرفه مورد نظرتان اقدام کنید. طرح تعرفه در واقع بسته ای است متشکل از سرعتی که برای اتصال انتخاب می‌کنید و میزان ترافیک ماهیانه ای که مایل به استفاده از آن هستید. به عنوان مثال، شما طرح تعرفه ای با سرعت  128 کیلو بیت بر ثانیه، همراه با ترافیک ماهانه 3 گیگابایت را انتخاب می نمایید.

کاربران وایمکس نیز می توانند بر اساس تمایل خود نسبت به نحوه پرداخت، از میان دو گزینه اشتراک اعتباری و یا دائمی یکی را انتخاب کنند:

 با انتخاب سرویس اعتباری، نیازی نیست در پایان هر دوره قبض پرداخت کنید، بلکه در ابتدای هر ماه هزینه اشتراک آن ماه را پرداخت می کنید. شما طرح تعرفه خود را بر اساس میزان نیاز و مبلغی که می خواهید ماهانه برای استفاده از وایمکس بپردازید انتخاب می‌نمایید. در صورتی که کاربر خدمات اعتباری ما باشید، تنها لازم است اطمینان حاصل کنید که ابتدای ماه در حساب خود اعتبار کافی دارید، سپس بر اساس طرح تعرفه انتخابی و میزان مصرف شما، هزینه‌های مربوطه در ابتدای هر ماه از آن کسر می‌گردد.
 
کاربران سرویس دائمی نیز می‌توانند تا هر میزان که مایل باشند از این سرویس استفاده کنند، با این تفاوت که این گروه از کاربران باید در پایان دوره، صورتحساب پرداخت کنند. این کاربران باید در زمان درخواست اشتراک، سپرده‌ای را در اختیار ایرانسل قرار دهند. لطفاً به این نکته توجه کنید که سقف مصرف برای کاربران دائمی، بر اساس مقدار سپرده مذکور تعیین ‌می شود.

شما همچنین می‌توانید با خرید بسته‌های افزایشی، حجم ترافیک مصرفی یا دوره اعتبار بسته خود را افزایش دهید. شما بر اساس میزان اعتبار موجود در حساب خود، به گزینه‌های مختلفی دسترسی خواهید داشت و در صورت داشتن اعتبار کافی، می توانید نسبت به انتخاب هریک از طرح‌های ارائه شده که مطلوب شماست، اقدام نمایید.

لطفاً توجه داشته باشید که کلیه کاربران وایمکس ایرانسل، صرف نظر از روش پرداخت انتخابی خود، می‌توانند در هر زمان به ریز صورتحساب و جزئیات استفاده خود از خدمات، دسترسی داشته باشند.

در صفحه تعرفه ها و همچنین بروشورها و دفترچه راهنمای تعرفه های وایمکس، کلیه قیمت های مربوط به طرح های تعرفه وایمکس، بسته های افزایشی، مصرف آزاد، خرید مودم وایمکس و همچنین طرح های تخفیفی و تشویقی و مزایای مختلف، به طور کامل توضیح داده شده است.

 
توجه:
ارائه خدمات به متقاضیان استفاده از سرعت های بیشتر از 128 کیلو بیت بر ثانیه، مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.

پس از انتخاب طرح تعرفه مورد نظر، می توانید در مورد انواع مودم و قیمت آن اطلاعات کسب کنید. در حال حاضر مودم های وایمکس در دو نوع Wi-Fi و فضای باز عرضه می‌گردند.
گام سوم
ثبت نام سرویس وایمکس ایرانسل

با ایرانسل، ساده‌ترین مراحل ثبت نام را تجربه کنید. تمام آنچه از شما می‌خواهیم این است که تنها چند روز منتظر بمانید تا ارتباط شما با جهان برقرار گردد. برای ثبت نام سرویس وایمکس می‌توانید به روش زیر اقدام نمایید:

- به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل مراجعه کرده و برای دریافت سرویس وایمکس ثبت نام کنید.

- از طریق شماره های ٧٠٧ (از خطوط ایرانسل) و ٠٩٣٧٧٠٧٠٠٠٠ (از سایر خطوط)، با مرکز تماس وایمکس ایرانسل تماس گرفته و ثبت نام نمایید.

- در صفحه اصلی وب سایت، بر روی گزینه ثبت نام سرویس وایمکس کلیک کنید و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.
نکته:

-  برای ثبت نام لازم است اطلاعات کامل خود شامل مشخصات فردی، نشانی محل سکونت، شماره تماس، نشانی پست الکترونیکی، طرح تعرفه انتخابی و نوع مودم دلخواه را در اختیار ایرانسل قرار دهید.

-  در وب سایت وایمکس و در زمان ثبت نام، نوعی ماشین حساب در دسترس شما قرار گرفته است که در طول روند ثبت نام، مبلغ قابل پرداخت را بر اساس گزینه‌های انتخابی شما نمایش می‌دهد. این گزینه‌ها شامل نحوه پرداخت (اعتباری یا دائمی)، طرح تعرفه، بسته‌های افزایشی، نوع مودم و غیره می‌باشد. گزینه‌های موجود را به دقت بررسی کرده و طرحی را انتخاب نمایید که بیشترین تناسب را با نیازها و بودجه مورد نظر شما دارد.


  نحوه پرداخت

  پس از انتخاب بسته دلخواه، نوع مودم مورد نظر و انجام مراحل پیش ثبت نام، آماده رفتن به مرحله بعد هستید. لطفاً به خاطر داشته باشید که با تکمیل فرم پیش ثبت نام، یک شناسه وایمکس، یک رمز عبور، مبلغ قابل پرداخت و یک شناسه پرداخت از طریق پست الکترونیک و پیام کوتاه برای شما ارسال می‌شود. در هنگام پرداخت لازم است شماره شناسه دریافتی را در فیش پرداخت خود ذکر کنید. شما می‌توانید این شماره شناسه را برای کلیه پرداخت‌های آتی خود در شعب بانک نیز به کار ببرید.

  در حال حاضر، شما می توانید  با مراجعه به یکی از شعب بانک های ملت و تجارت و پرداخت مبلغ مربوطه به صورت نقدی، نسبت به ثبت نام برای سرویس وایمکس اقدام نمایید. همچنین، شما می توانید از طریق اینترنت و  کارت بانک های عضو شبکه شتاب، هزینه ثبت نام و همچنین اشتراک ماهیانه سرویس خود را پرداخت نمایید. برای سهولت پرداخت، ایرانسل همچنین به شما کاربران عزیز امکان داده است، از طریق خرید کارت شارژهای ایرانسل، مبلغ مربوطه را بپردازید. پس از پرداخت مبلغ مربوطه، کارشناسان ما ظرف ٢٤ ساعت با شما تماس گرفته و برای مراجعه به محل سکونت شما به منظور نهایی ساختن قرارداد و همچنین نصب مودم قرار ملاقاتی تعیین می‌کنند.

  روش های پرداخت هزینه اشتراک وایمکس ایرانسل:
  ۱. پرداخت اینترنتی
  ۲. خرید کارت شارژ
  ۳. مراجعه حضوری به شعب بانک

  گام پنجم: دریافت و نصب مودم

  از وایمکس خود لذت ببرید

  پس از طی مراحل مذکور، کافی است تنها منتظر کارشناسان شرکت بمانید. پس از مراجعه کارشناسان، قرارداد را امضا نموده و یک نسخه از آن را تحویل بگیرید. لطفاً به خاطر داشته باشید که لازم است در زمان مراجعه کارشناس ایرانسل، اصل و کپی کارت ملی، فیش پرداخت و آخرین قبض تلفن، آب و یا برق پرداختی را جهت تأیید نشانی به وی ارائه نمایید.

   

  کارشناسان ایرانسل به محل مورد درخواست کاربر مراجعه کرده، مودم را نصب نموده و پس از امتحان، آن را به همراه ضمانت نامه به کاربر تحویل می دهند. لازم به ذکر است، پس از آن کاربر می بایست از طریق سرویس کنترل حساب اینترنتی، نصب مودم توسط کارشناس ایرانسل را تایید نموده و صفحه نظرسنجی مشتریان را تکمیل نماید. به خاطر داشته باشید  که لازم است کاربر در هنگام ثبت نام هزینه نصب را به کارشناسان ایرانسل پرداخت نماید.

   

  پس از اتمام مراحل ساده نصب، فعالسازی و تحویل سرویس، می‌توانید با خیالی آسوده تجربه بی نظیر وایمکس ایرانسل را آغاز و از خدمات با کیفیت آن لذت ببرید.

  کاربران خانگی
  اینترنت ... همیشه، همه جا!

  پس از تجربه ای موفق در زمینه تلفن همراه و خدمات مرتبط با آن، این بار ایرانسل محصولی کاملاً متفاوت را به دوستداران فناوری های نوین ارائه می دهد. سرویس جدید ایرانسل به نام وایمکس، اینترنت بی سیم را با کیفیتی مطلوب بر روی رایانه شخصی تان برای  شما فراهم می آورد. با استفاده از این سرویس، شما تنها از طریق یک مودم وایمکس و با استفاده از رایانه شخصی خود، در منزل یا محل کار به اینترنت بی سیم متصل خواهید بود. همچنین، با استفاده از مزایای منحصر به فرد این سرویس، شما قادر خواهید بود در صورت نیاز، مودم خود را با خود حمل کرده و در تمامی نقاطی که پوشش شبکه وایمکس ایرانسل وجود دارد، حتی در سایر شهرها، همچنان به اینترنت دسترسی داشته باشید.

  برای داشتن تجربهای منحصر بفرد از اینترنت، کافیست 5 گام ساده را طی کنید که به شما نشان خواهد داد چگونه میتوانید یکی از کاربران وایمکس شرکت ایرانسل باشید.  روش های پرداخت هزینه اشتراک وایمکس ایرانسل:

  ۱. پرداخت اینترنتی
  • برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد  سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "صورتحساب اینترنتی"  کلیک نمایید و سپس به قسمت "پرداخت قبض" مراجعه کنید.

  ۲. خرید کارت شارژ
  • برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد  سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "حساب"  کلیک نمایید و سپس به قسمت " شارژ مجدد " مراجعه کنید.
  • برای بارگذاری کارت شارژ می توانید  با مرکز تماس ایرانسل، تماس حاصل فرمایید.

  ٣. مراجعه حضوری به شعب بانک
  • پرداخت بايد طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

  با انتخاب سرویس اعتباری، نیازی نیست در پایان هر دوره قبض پرداخت کنید، بلکه در ابتدای هر ماه هزینه اینترنت آن ماه را پرداخت می کنید. شما طرح تعرفه خود را بر اساس میزان نیاز و مبلغی که می خواهید ماهانه برای استفاده از وایمکس بپردازید انتخاب می‌نمایید. در صورتی که مشترک خدمات اعتباری ما باشید، توجه داشته باشید که تنها لازم است اطمینان حاصل کنید که ابتدای ماه در حساب خود اعتبار کافی دارید. حساب مذکور، مانند یک صندوق عمل می‌کند که شما مبلغی که مایلید برای استفاده از اینترنت در هر ماه صرف کنید، در آن ذخیره می نمایید و سپس بر اساس طرح تعرفه انتخابی و میزان مصرف شما، هزینه‌های مربوطه در ابتدای هر ماه از آن کسر می‌گردد. لطفاً توجه داشته باشید که کلیه کاربران وایمکس ایرانسل، صرف نظر از روش پرداخت انتخابی خود، می‌توانند در هر زمان به ریز صورتحساب و جزئیات استفاده خود از خدمات، دسترسی داشته باشند. همانطور که گفته شد، شما می‌توانید طرح تعرفه دلخواه خود را بر مبنای مبلغی که می‌خواهید ماهانه صرف استفاده از اینترنت کنید، انتخاب نمایید.

  توجه داشته باشید که هزینه طرح های تعرفه انتخابی، با بالا رفتن سرعت اینترنت در هر طرح و یا میزان ترافیک ماهانه انتخابی توسط مشترک افزایش خواهد یافت.


  روش های پرداخت هزینه اشتراک وایمکس ایرانسل:

  ۱. پرداخت اینترنتی
  • برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد  سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "صورتحساب اینترنتی"  کلیک نمایید و سپس به قسمت "پرداخت قبض" مراجعه کنید.

  ۲. خرید کارت شارژ
  • برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد  سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "حساب"  کلیک نمایید و سپس به قسمت " شارژ مجدد " مراجعه کنید.
  • برای بارگذاری کارت شارژ می توانید  با مرکز تماس ایرانسل، تماس حاصل فرمایید.

  ٣. مراجعه حضوری به شعب بانک
  • پرداخت بايد طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

  تجربه‌ای متفاوت از اینترنت!

  پس از تجربه ای موفق در زمینه تلفن همراه و خدمات مرتبط با آن، این بار ایرانسل قصد دارد تجربه ای کاملاً متفاوت را به دوستداران فناوری های نوین ارائه دهد. محصول جدید ایرانسل به نام وایمکس، اینترنت بی سیم را با کیفیتی مطلوب بر روی کامپیوتر در اختیار شما قرار می دهد. این سرویس گزینه ای بسیار مطلوب برای کاربران خانگی و تجاری است تا بتوانند با طی تنها ٥ گام ساده، در منزل و یا محل کار خود از امکاناتی استثنائی برای بهره‌گیری از اینترنت استفاده نمایند. اگر مایلید به این کاربران بپیوندید، تنها کافیست:
   
  ١- از طریق یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل، مرکز تماس ایرانسل و یا صفحه وایمکس چیست در وب سایت ایرانسل، اطلاعات اولیه مورد نیاز را کسب کنید؛
   
  ۲- طرح تعرفه مورد نظر خود را انتخاب کنید؛
   
  ٣- ثبت نام خود را تکمیل کنید؛
   
  ٤- هزینه های مربوطه را پرداخت کنید؛
   
  ٥- منتظر بمانید تا تجهیزات برایتان نصب و سرویس برقرار شود!
   
   

  با انتخاب سرویس مورد نظر خود، استفاده از وایمکس را آغاز کنید!
   
  برای آغاز استفاده از خدمات وایمکس، لازم است با انتخاب گزینه‌ای که مناسب ترین روش برای رفع نیازهای اینترنتی شما محسوب می‌شود به کاربران وایمکس ما بپیوندید. می‌توانید یکی از دو روش پرداخت را انتخاب نموده و مشخص کنید که تمایل به پرداخت هزینه‌ها در ابتدای دوره دارید و یا ترجیح می‌دهید هزینه خدمات در پایان هر دوره در قالب یک قبض برای شما ارسال شود. بدین ترتیب بر اساس اولویت انتخابی تان، می‌توانید کاربر سرویس اعتباری یا دائمی ما شوید. برای شروع کافیست به یکی از فروشندگان منتخب ما مراجعه نمایید. پس از انجام ثبت نام، متعاقباً زمان مراجعه کارشناس ما به محل سکونت شما (با هماهنگی کاربر) به منظور دریافت اسناد، انعقاد قرارداد و تحویل مودم، به شما اعلام خواهد شد.
   
   
  مناسب‌ترین روش پرداخت را انتخاب کنید!
   
  سرویس اعتباری:
  با انتخاب سرویس اعتباری، نیازی نیست در پایان هر ماه قبض پرداخت کنید. شما طرح تعرفه خود را بر اساس مبلغی که می خواهید به صورت ماهانه برای استفاده از وایمکس بپردازید انتخاب می‌نمایید. در صورتی که قصد دارید کاربر خدمات اعتباری ما باشید، توجه داشته باشید که تنها لازم است اطمینان حاصل کنید که در حساب خود اعتبار کافی دارید.

  - گزینه های اشتراک سرویس اعتباری وایمکس در جدول زیر نشان داده شده اند:
  - گزینه های اشتراک طرح های شش ماهه ( مختص کاربران فعلی که تمایل دارند طرح خود را تمدید نمایند ) در جدول زیر ارائه شده اند:
  سرویس دائمی:
  کاربران سرویس دائمی می‌توانند تا میزان مورد نظر خود از این سرویس استفاده کنند، با این تفاوت که این گروه از کاربران باید در پایان دوره، صورتحساب پرداخت کنند. لازم به ذکر است که مهلت پرداخت برای دوره جدید این دسته از کاربران ۳۰ روز پس از صدور صورت حساب می باشد. این کاربران در زمان ثبت نام و اشتراک سرویس، مبلغی را به عنوان سپرده‌ در اختیار ایرانسل قرار می دهند که میزان سقف مصرف آنها، بر اساس مقدار سپرده مذکور تعیین می‌شود و از آنجایی که دوره مصرف برای این کاربران دو ماهه می باشد، لازم است در هنگام ثبت نام علاوه بر سپرده، هزینه اشتراک را برای دو ماه بپردازند. در پایان مدت قرارداد یا در صورتی که در هر زمان تصمیم به خاتمه آن بگیرید، سپرده پرداختی به شما مسترد خواهد شد. برای اشتراک سرویس دائمی، ابتدا لازم است یکی از طرح‌های تعرفه ارائه شده توسط ایرانسل را انتخاب کنید. ابتدا گزینه‌های موجود برای کاربران دائمی را بررسی نموده و مناسب‌ترین طرح را انتخاب نمایید. آنگاه، لازم است نسبت به خرید یک طرح تعرفه که شامل سرعت مورد نظر و میزان ترافیک ماهانه دلخواه تان است اقدام نمایید. همچنین، می توانید با خرید بسته‌های افزایشی، حجم ترافیک مصرفی یا دوره اعتبار بسته خود را افزایش دهید. شما بر اساس سقف اعتبار خود، به گزینه‌های بسیاری دسترسی داشته و در صورت داشتن اعتبار کافی، می توانید هریک از آنها را که مطلوب شماست خریداری کنید.
  لطفاً توجه داشته باشید که کلیه کاربران وایمکس ایرانسل، صرف نظر از روش پرداخت انتخابی خود  می‌توانند در هر زمان به ریز صورتحساب و جزئیات استفاده خود از خدمات، دسترسی داشته باشند.

  - گزینه های اشتراک سرویس دائمی وایمکس در جدول زیر نشان داده شده اند:


   


  برای اطلاع از سرعت دانلود/آپلود طرح های تعرفه وایمکس ایرانسل، اینجا کلیک کنید!
   

   
  نکاتی که باید به خاطر داشته باشید:
   
  - به منظور یکپارچه سازی دریافت وجوه، مبالغ قابل پرداخت (نظیر هزینه اشتراک و ...)، در اولین روز هر ماه از حساب کاربران اعتباری کسر می‌شود. در صورتی که از اواسط ماه، کاربر سرویس شده باشید، تنها لازم است هزینه روزهای باقیمانده را پرداخت نمایید و سپس با شروع ماه دوم، از اولین روز ماه هزینه ماهانه طرح تعرفه انتخابی (حق اشتراک) مربوط به کل ماه از شما اخذ می‌گردد.
   
  - میزان استفاده کاربران دائمی از سرویس، نمی‌تواند از سقف اعتبار آنها، که معادل مبلغ سپرده اولیه است بیشتر باشد. اگر مایلید بیشتر از سقف اعتبار فعلی خود از سرویس استفاده کنید، لازم است برای جلوگیری از تعلیق سرویس، نسبت به تسویه حساب خود اقدام نموده و یا با افزایش مبلغ سپرده حساب، سقف اعتبار خود را افزایش دهید.
   
  -طرح های تعرفه بلند مدت (پرداخت یکجای اشتراک ۶ ماهه)، تنها ویژه کاربران اعتباری می باشد.
   
  - ارائه خدمات به متقاضیان استفاده از سرعت های بیشتر از ١٢٨ کیلو بیت بر ثانیه، مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.
   
  - در مورد طرح‌های تعرفه با هزینۀ اشتراک بالاتر، حداقل سقف اعتبار برای کاربران دائمی بیشتر خواهد بود.
   
  - برای استفاده از اینترنت ١٢٨ و ٢٥٦ کیلوبیت بر ثانیه مصرف آزاد، هیچ هزینه ای به عنوان حق اشتراک ماهیانه، در ابتدای دوره از شما دریافت نمی‌گردد.
   
  - به منظور تضمین کیفیت سرویس‌های ارائه شده، ایرانسل در مورد طرح‌های نامحدود اقدام به اعمال «خط مشی مصرف صحیح» نموده است. سقف کاربرد نامحدودی برای کاربران در نظر گرفته شده است تا بتوانند بدون نگرانی به گردش در اینترنت و دانلود بپردازند. با این حال، در صورتی که کاربر به طور غیرمعمول از پهنای باند استفاده کرده و به دانلود بیش از حد اقدام نماید، از دوره بعدی، سیاست محدودسازی پهنای باند در مورد وی اعمال خواهد شد و از آن پس، قادر به استفاده از سرویس، به صورت نامحدود نخواهد بود.
   
   
  برای اولین بار در ایران، کلیه کاربران وایمکس ایرانسل می توانند از طریق کارت شارژهای موجود در بازار (ویژه سیم کارتهای اعتباری ایرانسل) جهت پرداخت هزینه اشتراک ماهیانه خود اقدام نمایند.


  • هزینه نصب و راه اندازی مودم (با احتساب مالیات) ۸۳۲۰۰ ریال می باشد.
  • کلیه مبالغ موجود، شامل ۴% مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
  • نرخ مصرف آزاد، ١٠٠ ریال به ازای هر مگابایت می باشد.


  روش های پرداخت هزینه اشتراک وایمکس ایرانسل:

  ۱. پرداخت اینترنتی
  • برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد  سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "صورتحساب اینترنتی"  کلیک نمایید و سپس به قسمت "پرداخت قبض" مراجعه کنید.

  ۲. خرید کارت شارژ
  • برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد  سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "حساب"  کلیک نمایید و سپس به قسمت " شارژ مجدد " مراجعه کنید.
  • برای بارگذاری کارت شارژ می توانید  با مرکز تماس ایرانسل، تماس حاصل فرمایید.

  ٣. مراجعه حضوری به شعب بانک
  • پرداخت بايد طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷
  بسته افزایشی
  تجربه‌ای بی‌همتا!
   
  در صورتی که میزان ترافیک ماهانه در نظر گرفته شده در طرح تعرفه انتخابی شما به پایان رسیده است، اگر در اواسط ماه متوجه شده‌اید که طرح تعرفه انتخابی جوابگوی نیاز ماهانه شما نیست و حتی اگر از ابتدای ماه به این نتیجه رسیده‌اید که میزان مصرف شما بیش از مقدار تعیین شده در طرح تعرفه انتخابی‌تان خواهد بود، نگران نباشید؛ ایرانسل بسته‌های افزایشی مختلفی در اختیار شما قرار می‌دهد تا هر زمان و بر اساس نیازتان از آنها بهره مند شوید. همچنین زمانی که میزان ترافیک ماهانه موجود در طرح تعرفه انتخابی شما به پایان رسید می‌توانید با استفاده از امکان مصرف آزاد، همچنان به استفاده از اینترنت ادامه دهید، یعنی به هر میزان که مصرف می کنید، پرداخت کنید.
   
  با انتخاب مبلغی که قصد دارید برای استفاده از اینترنت صرف کنید و همچنین بسته‌ای که با نیازهای شما متناسب است، می‌توانید بدون نگرانی از قطع دسترسی به اینترنت، همواره به دنیای ارتباطات متصل باشید.
   
   

  بسته افزایشی چیست؟
   
  زمانی که میزان مصرف شما بیش از میزان حجم ترافیک قابل دسترس در طرح تعرفه انتخابی باشد، یا زمانی که احتمال می‌دهید که ممکن است نیاز به حجم بیشتری داشته باشید، می‌توانید میزان مصرف خود را با استفاده از بسته افزایشی اضافه نمایید. بسته‌های افزایشی وایمکس ایرانسل حجم مشخصی از میزان دسترسی به اینترنت هستند که به وسیله آنها می‌توانید با بهای تخفیفی و تنها برای مدت زمانی محدود، حجم ترافیک طرح تعرفه اولیه انتخابی خود را افزایش دهید. برای مثال شما می ‌توانید برای یک بسته افزایشی ۱ گیگا بایت،۶۷۶۰۰ ریال بپردازید اما بدین ترتیب از حجمی برابر ۱۰۲۴۰۰ ریال استفاده نمایید. اگر مهلت اعتبار بسته افزایشی ۳۰ روز باشد، شما باید در طول این مدت کل حجم خریداری شده را مصرف نمایید. کلیه کاربران دائمی و اعتباری وایمکس، می توانند از بسته های افزایشی استفاده نمایند.
  توجه: خرید بسته افزایشی برای تعرفه های محدود امکان پذیر است و کابران نامحدود هرگز نیازی به خرید بسته افزایشی نخواهند داشت.
   
  اعتباری:
  برای کاربران اعتباری وایمکس، چیزی شبیه به یک صندوق در نظر گرفته شده است که میزان کل پولی که کاربر پرداخت می کند در آن ذخیره شده و با هر بسته افزایشی ای که خریداری می‌شود، میزان مبلغ مربوطه از صندوق کاربر کسر و به یک حساب اختصاصی که مشخصاً برای استفاده از یک سرویس (در این مورد: استفاده از داده‌ها) در نظر گرفته شده است، انتقال می‌یابد. لطفاً توجه کنید که شما به عنوان یک کاربر اعتباری، تنها از مبلغ اعتبار خود (که بر حسب ریال اعلام می‌شود) آگاه خواهید شد و به حجم ترافیک قابل استفاده در بسته افزایشی خود دسترسی نخواهید داشت.
   
   
  دائمی:
  بسته‌های افزایشی برای کلیه کاربران دائمی وایمکس نیز بدون در نظر گرفتن طرح تعرفه انتخابی آنها قابل استفاده است. لطفاً توجه داشته باشید که شما به عنوان یک کاربر دائمی می‌توانید بسته افزایشی خود را بر اساس حجم آن خریداری نمایید و هزینه مربوطه در انتهای دوره، در صورت ‌حساب شما منظور می گردد.
   
   
  در جدول زیر فهرست  قیمت بسته‌های افزایشی برای کاربران اعتباری و دائمی را مشاهده می‌کنید:
   

   
   
   قابل توجه کاربران دائمی و اعتباری:
  - هر بسته  افزایشی خریداری شده در طرح اعتباری دارای مبلغ اعتبار و تاریخ انقضا است.
  - هزینه بسته افزایشی در پایان هر دوره صدور صورتحساب، در صورتحساب کاربران دائمی درج خواهد شد.
   
   
   
  خرید بسته‌های افزایشی متوالی:
   
  با خرید بسته های افزایشی متوالی، مانده حساب وایمکس نیز به میزان ارزش و تاریخ انقضای بسته، افزایش می‌یابد. برای نمونه به مورد زیر توجه کنید:
  اگر بسته افزایشی با حجم ١ گیگابایت خریداری کرده اید، اعتباری معادل ٦٥,٠٠٠ ریال (بدون احتساب مالیات) با محدودیت زمانی یک ماهه به حساب وایمکس شما منظور می شود.
   کاربران وایمکس ایرانسل می‌توانند باقیمانده اعتبار بسته افزایشی خود را به بسته افزایشی بعدی منتقل نمایند. با خرید هر بسته ‌افزایشی دوره اعتبار این بسته‌ها به مدت مجموع بسته‌های خریداری شده و تا سقف ١٨٠ روز افزایش می‌یابد. برای نمونه، اگر علاوه بر بسته ای با حجم ٣  گیگا بایت و اعتبار باقیمانده ٢٠ روزه (بسته الف)، بسته دیگری با حجم ١ گیگا بایت و اعتبار ٣٠  روزه (بسته ب) خریداری شود، مدت اعتبار بسته افزایشی (به اندازه روزهای باقیمانده بسته الف، به علاوه مدت اعتبار بسته ب -٥٠ روز-) افزایش می‌یابد.
  توجه داشته باشید که سقف مهلت استفاده از بسته افزایشی فعال شده ١٨٠ روز بوده و با خرید بسته‌های جدید این میزان افزایش نخواهد یافت. برای نمونه: اگر بسته الف (با حجم ٣ گیگابایت و ٩٠ روز اعتبار) را خریداری نموده و روز بعد بسته ب (با حجم ٢ گیگابایت  و ٦٠ روز اعتبار) و روز بعد از آن نیز بسته ج (با حجم ٤ گیگابایت  و ٩٠ روز اعتبار) خریداری گردد، آنگاه اعتبار کل بسته افزایشی برابر با اعتبار باقیمانده  بسته الف بعلاوه اعتبار باقیمانده بسته ب و ج یعنی (٩٠+٥٩+٨٨) ٢٣٧ روز می‌باشد.  اما با توجه به اینکه سقف اعتبار ١٨٠ روز تعیین شده است اعتبار بسته به ١٨٠ روز کاهش می‌یابد.
   
   
  دسترسی دائمی!
   
  مصرف آزاد:
   
  یکی دیگر از خدمات فوق العاده ایرانسل برای کاربران، سرویس «مصرف آزاد» می‌باشد. در صورتی که میزان ترافیک ماهانه طرح تعرفه شما به اتمام رسیده و از طرفی نیاز مصرفی شما به اندازه‌ای نباشد که به خاطر آن بخواهید بسته افزایشی خریداری نمایید، می‌توانید از «مصرف آزاد» استفاده نمایید. هزینه مربوطه از حساب شما کسر شده یا در صورتحساب منظور خواهد شد. هزینه مصرف آزاد از اینترنت ١٠٠ ریال به ازای هر مگابایت می باشد. توجه داشته باشید که هزینه استفاده از اینترنت به صورت آزاد در مقایسه با نرخ معمول طرح تعرفه و یا بسته های افزایشی بالاتر می باشد.

  -  کلیه مبالغ موجود، شامل ۴% مالیات بر ارزش افزوده می باشد.
  روش های پرداخت هزینه اشتراک وایمکس ایرانسل:

  ۱. پرداخت اینترنتی
  • برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد  سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "صورتحساب اینترنتی"  کلیک نمایید و سپس به قسمت "پرداخت قبض" مراجعه کنید.

  ۲. خرید کارت شارژ
  • برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد  سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "حساب"  کلیک نمایید و سپس به قسمت " شارژ مجدد " مراجعه کنید.
  • برای بارگذاری کارت شارژ می توانید  با مرکز تماس ایرانسل، تماس حاصل فرمایید.

  ٣. مراجعه حضوری به شعب بانک
  • پرداخت بايد طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷
  انواع مودم
  مودم های متنوع، با قیمت های استثنایی!

   
  مودم USB وایمکس ایرانسل...
  رویای دوستداران فناوری های نو!
   
  مودم USB وایمکس ایرانسل، با ابعادی بسیار کوچک، به رایانه شخصی کاربر متصل شده و امکان اتصال به شبکه وایمکس را برای وی فراهم می آورد. از این طریق، کاربر قادر خواهد بود به آسانی و در کلیه مناطق تحت پوشش، به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشد. به همراه مودم USB وایمکس، یک سامانه تقویت کننده نیز ارائه می شود تا در مکانهایی که امواج دریافتی ضعیف هستند، همچنان اینترنت را با کیفیت و سرعتی مناسب در اختیار کاربر قرار دهد. جهت دریافت بهتر امواج، استفاده از این سامانه در هنگام کار با مودم USB به کاربران اکیداً توصیه می شود.
   
  توجه داشته باشید که سامانه تقویت کننده نیز با پورت USB کار می کند و نیازی به اتصال به برق شهری ندارد.
      
  مودم های Wi-Fi، امواج اینترنت پر سرعت را از طریق فناوری وایمکس دریافت و به صورت بی سیم در اختیار کاربر قرار می دهد. بدین ترتیب، کلیه کاربرانی که در منزل و یا محل کار خود از رایانه همراه و سایر سامانه های مجهز به فناوری Wi-Fi استفاده می کنند و در این محدوده جابجا می شوند، می توانند بدون نیاز به کابل، به مودم Wi-Fi  وایمکس ایرانسل متصل شوید. همچنین توجه داشته باشید که این مودم ها دارای پورت خروجی RJ45 بوده و کاربرانی که دارای رایانه شخصی می باشند می توانند با استفاده از کابل، به وایمکس ایرانسل متصل شده و از اینترنت استفاده کنند.

   مودم فضای باز نیز که در خارج از ساختمان نصب می گردد، با قدرت گیرندگی بالا، برای مکانهایی که به علت تراکم ساخت و سازها و یا دلایل فنی، فرکانس های دریافتی ضعیف تر هستند، طراحی شده و توصیه می شود.
   


   
   
   
   
   
   
   
   
  توجه داشته باشید که برای استفاده از سرویس وایمکس، نیازی به خط تلفن ثابت و یا سیم کارت های ایرانسل نداشته و تنها از طریق انواع مودم های وایمکس ایرانسل می توانید از مزایای این سرویس بهره مند شوید.
   
   
  به اطلاع کاربرانی که علاقه‌مند به استفاده از روتر (Router) هستند می‌رساند که گزینه‌های زیر از نظر سازگاری با شبکه وایمکس ایرانسل مورد تایید می باشند:

     •  کلیه مبالغ موجود در این صفحه، شامل ۴%  مالیات بر ارزش افزوده می باشد. 

   و در ادامه شهرهایی که وایمکس در آنها قابل استفاده می باشد

  پوشش مناطق
   
  شیراز
  وایمکس  فعلاً فقط در مرکز استان چند استان بالا می شود استفاده کرد
  undefinedundefinedundefinedundefined


   
  برای ثبت نام اینترنتی وایمکس ایرانسل اینجا کلیک کنید.


 • شافعی
 • قالب بلاگفا